середа, 25 січня 2017 р.

Олімпіада з ментальної арифметики

25 января 2017 11:39 по материалам: Подробности-ТВ автор: Анастасия Старовойт 216
Рахувати швидше калькулятора з п'яти років! 

У столиці пройшла перша в Україні олімпіада з ментальної арифметики. За звання найкращого змагалися діти віком від 5 до 14 років. Завдання - непрості: додавати, віднімати та множити усно тризначні числа швидше за інших. Як виховати з дитини вундеркінда за спеціальною методикою - розкаже наша Анастасія Старовойт. 
Така ось методика усного рахунку прийшла до нас із Японії. Там вона входить до шкільної програми, в Україні - тільки набирає обертів. Дедалі більше батьків долучають до неї своїх дітей. Розповідають - результат вражає.

"Ця методика дозволяє одночасно працювати двом півкулях, тобто можна і вважати, і розповісти паралельно віршик - він став болем засвоювати матеріал, який викладається в школі, тому для нього навчання не є якимось випробуванням", - говорить Олексій, тато учасника олімпіади.
"На сьогоднішній день вона у мене вже освоїла рахунок однозначних чисел на швидкості 0,9 секунди, одночасно розповідаючи вірш. Вчителі дійсно у неї питають: Соня, як ти так швидко запам'ятовуєш? Вона каже: я займаюся ментальної арифметикою", - говорить Ірина, мама учасниці олімпіади.
Хоч це і здається нереальним, насправді - нічого складного у такому підрахунку немає. Методика, яка існує вже понад дві тисячі років, до снаги кожному - запевняють організатори олімпіади. Уся справа - у рахівничці абакус.
"Вчать діти цю арифметику завдяки отаким рахівникам Абакус. Спочатку дитина рахує на рахівничці потім у дитини рахівничку забирають і вона рахівничку уявляє і відповідно вона починає рахувати починається усна лічба завдяки тому, що дитина перед собою бачить бачить абакус і може може рахувати. І вона робить ось такі рухи, і відповідно вона і розмовляє, і рахує одночасно", - говорить Марина Мужановська, співорганізатор олімпіади.
Оскільки все у формі гри - діти залюбки опановують ментальну арифметику. Користь від неї бачать самі.
"Ментальна арифметика, по-перше, дуже поліпшила мою пам'ять я стала швидше все запам'ятовувати і в школі практично стала відмінницею. Я хочу вивчитися добре - в наступному році у мене вже ЗНО, хочу успішно здати ЗНО і вступити на психолога", - говорить Марія, учасниця олімпіади.
Поки що дива японської методики швидкої лічби демонструють на олімпіаді. У майбутньому організатори мріють, щоб ментальна арифметика стала частиною шкільної програми. 

Немає коментарів:

Дописати коментар